E2 Yatırımcı Vizesi

E2 Yatırımcı Vizesi

E2 vizesi, Amerika’da çalışmak ve yaşamak isteyen kişilere yönelik bir yatırımcı vizesidir.

E2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

ABD’nin farklı ülkelerle yapmış olduğu ticaret anlaşmasının bir parçası olan E2 vizesinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da yararlanabilmektedir. E2 vizesi  ABD’de yatırım yapan ve iş istihdamı sağlayan  kişiye ve ailesine oturum ve çalışma izni sağlar. Doğru bir iş modeli ve iş planı ile başvuru yapıldığında E2 vizesi red oranı en düşük vize türlerindendir.

E2 Yatırımcı vizesi, ABD’de yeni bir şirket kurarak, bir işletmeyi devralarak veya var olan bir işletmeye minimum %50 oranla ortak olunarak  alınır.  İşletmenin ABD’de istihdam sağlayacak, gerçek bir işletme olması şarttır.

Kurulacak şirket veya ortaklık için yasal bir maddi limit olmamakla beraber yatırım miktarının en az 100 bin dolar olması tavsiye edilir. Ancak yatırım miktarının yanı sıra iş modeli ve iş planı da vize alımında belirleyicidir.  İlk alındığında 5  yıla kadar verilen bu vize işletme faaliyeti devam ettiği sürece uzatılabilmektedir.  E-2 vizesine hem Türkiye’den hem de Amerika’dan başvuru yapılabilmektedir.

Yes Business Services olarak E2 Yatırımcı vizesine yönelik  kapsamlı danışmanlık hizmetlerimizin yanı sıra E2 yatırımcı vizesine uygun iş modelleri sunuyoruz.

Amerika'da Yeni Bir Hayat İçin

bt_bb_section_top_section_coverage_image
Üste Çık
Need Help? Chat with us!
Start a Conversation
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp
We usually reply in a few minutes